Soľná komora, láska cisárovnej Sissi

Destinácia: Rakúsko
Kód zájazdu: 1164173
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Názor CK:
Novinka roku 2020! Bez nočných prejazdov! Ubytovanie na jednom mieste v 3* hoteli s bazénom! Večere v cene ! Uvidíte s nami miesta ako : WILHERINGKIRCHE - GMUNDEN - ORTH - OBERTRAUN -KRIPPENSTEIN - HALLSTATT - GOSAUSEE - BACH ISCHL - ST.WOLFGANF - SCHAFBERG - MONDSEE- CENTRUM GUSTAVA KLIMTA - ATTERSEE - STEYR

Rámcový program zájazdu:


1.deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Viedne (2.nástupné miesta). Našou prvou zástavkou bude cisterciánsky kláštor Wilheringkirche, ktorý sa nachádza v údolí Dunaja len kúsok od Linczu a bol založený pred viac ako 870 rokmi. Počas prehliadky budeme obdivovať jeho dnešnú rokokovú tvár, dozvieme sa o živote mníchov, ktorí tu stále žijú, tak isto tu majú aj divadlo aj gymnázium. V parku objavíme vzácne stromy, ako je napríklad tulipánový strom, dar napoleónského vojaka za dobrú stravu počas jeho pobytu. Popoludní prídeme do Soľnej komory, nádhernej oblasti , ktorá bola obľúbeným miestom letného pobytu cisárského páru, Gustáva Klimmta aj Gustáva Mahlera, ktorý si nechal domček, kde komponoval, postaviť priamo na brehu jazera Attersee. Naše poznávanie začneme pri najhlbšom rakúskom jazere Traunsee, kde na jeho severnom kopci sa nachádza kúpeľe Gmunden , preslávené gmundenskou keramikou, ktorá sa stala značkou celej Rakúsko - uhorskej monarchie. Túto keramiku so známym zeleným plaménkovým vzorom si môžete prehliadnúť v múzeu Keramiky a umenia, alebo pri zástavke v miestnej kaviarni vyhlásenej svojimi dezertami z domácej pekárne a mnohými druhmi praliniek. Prechádzať sa budeme stredovekým centrom mesta, ktoré bývalo v rezidenciou stredoeurópskej šľachty a možno budeme počuť aj keramickú zvonkohru na radnici. Kávu si vychutnáme na nádvorí jednej z najromantickejších historických stavieb Rakúska, vodného zámku Orth, ktorý je s pevninou spojený 123 m dlhým mostom. Ubytujeme sa v oblasti najväčšieho rakúskeho jazera Attersee. Nocľah.


2.deň: Po raňajkách prejdeme autobusom okolo jazera Hallstättersee do Obertraunu, odkiaľ výjdeme lanovkou až na samotný vrchol Krippenstein (2 109 m), odkiaľ sa nám naskytne nádherný výhľad na masív Dachsteinu a soľné jazerá. Nemali by sme si nechať újsť ani prechádzku k vzrušujúcej vyhliadkovej plošine 5 prstov - 5 prechodných mostíkov, ktoré činí 500 m nad priepasťou. Po zjazde do údolia prejdeme do malebnej dedinky Hallstatt , v samom srdci Soľnej komory a prejdeme sa uličkami s pastelovými domami zdobenými záplavami kvetín. Pozrieme sa k miestnemu kostolíku s cintorínom a zastavíme sa aj pri vodopáde na Mlýnskom potoku. Len 25 kilometrov od jazera Hallstättersee sa nachádza jazero Gosausee na úpätí Dachsteinu, ktorý je jedným z najznámejších a najobľúbenejších fotomotívov v Soľnej komore, ktoré bude našou poslednou zástavkou ešte pred návratom do hotela.


3.deň: Po raňajkách si prehliadneme alpské kúpeľe Bad Ischl, ktoré dosiahli svoju najväčšiu éru v 19.storočí vďaka pobytom cisárskej rodiny. A ako sa v cisárskej vile , ktorá bola svadobným darom cisárského páru Franza Józefa a cisárovny Sissi žilo, zistíme počas jej návštevy. Našim ďalším výletným cieľom bude jazero Wolfgangsee , prírodný klenot, po ktorom plujú výletné lode. My ale zamierime do kúzelnej dedinky St. Wolfgang , aby sme s parným vláčikom z čias Habsburgov dopravili na vrchol Schafberg ( 1783 m ) a budeme žasnúť, aký nádherný panoramatický výhľad na 14 jazier, alpské pohorie aj Šumavu sa nám tu otvorí . Pred návratom do hotela sa ešte zastavíme na šálku kávy na pobrežnej promenáde v Mondsee, v ďalšom z mestečiek, ktoré je ako keby bolo vytrhnuté z atlasu ďalších najromantickejších miest na svete. Cestou na naše ubytovanie sa taktiež dozvieme o domoch, ktoré boli zapísané na zoznam UNESCO a rozpráva históriu o živote pri jazere Attersee a Mondsee pred 6000 rokmi. Nocľah.


4.deň: Po raňajkách zavítame do Centra Gustáva Klimta, ktorému sa krajina Soľnej komory a jazera Attersee stala inšpiráciou k jeho slávnym krajinomaľbám počas letných mesiacov, ktoré tu strávil s Emíliou Flóglovou. Centrum leží v lipovej aleji pri zámku Kammer, ktorú zväčnil aj sám umelec. Multimediálne múzeum s Klimmtovým kinom a panorámov Soľnej komory nás vtiahne do jeho života. Krajinu a miesta obrazov , ktoré strávil, budeme obdivovať počas plavby po tyrkysovo zafarbenom jazere tzv. Rakúskom mori (Attersee). Výletná loď Ahoi je prvá solárna loď v Rakúsku a po soľnom jazere s čistou vodou zrovanteľnou s pitnou vodou sa tak plaví v harmónií a s krásou prírody. My sa s touto plavbou symbolicky so Soľnou komorou rozlúčime. Cestu domov si spríjemnime zastavením v hornorakúskom meste Steyr, malebne položenom na sútoku Ennsy a Steyru. Pri prechádzke zistíme, že centrum mesta je naozajstný architektonický klenot. Výstavné mešťanské domy z 16.-18.storočia , radnica so štíhlou vežou a krásnou rokokovou fasádou a zámok Lamberg s nádvorím , ktoré je ako dominanta týčiaca sa nad sútokom riek. Do Viedne prídeme vo večerných hodinách. Následne transfer do Bratislavy (cca 21:00).

Základná cena zahŕňa:
doprava autobusom, 3 x ubytovanie v 3* hoteli s bazénom, 3 x raňajky, 3 x večera, sprievodcovské služby.

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 52,- eur , pobytová taxa v hoteli cca 6 €/osoba/pobyt, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu . Predpokladaná čiastka na vstupy a loď cca 100 €.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,34 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »